Je možné, že Fico otvoril jednu z predvolebných tém

Autor: Lukáš Martiška | 6.9.2019 o 12:13 | (upravené 6.9.2019 o 14:28) Karma článku: 4,35 | Prečítané:  1801x

Skúsil som si rozobrať video poslanca Róberta Fica na drobné. Toto jeho vyjadrenie je pripravené, prepokladá aké výsledky od neho očakávať a v konečnom dôsledku vie, že si ho môže dovoliť. 

1, Podľa tvrdenia predsedu SMERU-SD  Róberta Fica, takmer celé Slovensko si mysli to, čo si myslí Milan Mazurek. Milan Mazurek je oficiálne prvým odsúdeným poslancom za rasizmus. Určite má na Slovensku veľa fanúšikov tento milovník kebabu, ale nemyslím si, že väčšina Slovákov sú rasisti. To len pre uzrejmenie. Video tohto bývaleho poslanca ako hádže kamene po detskom kočíku pozná takmer každý. Áno, presne k tomuto primitívovi dnes predseda najsilnejšej koaličnej strany vzhliada.

2, Fico vo videu dáva na jednu úroveň pojem myslí si to väčšina = je to pravda. Keby si to aj teoreticky myslela väčšina, tak to neznamená, že to je pravda. Aj v 30. rokoch si väčšina Nemcov po prejavoch Hitlera myslela, že za všetko môžu Židia.  A vieme ako to dopadlo.

3, Tvrdí, že časť Rómov zneužíva sociálny systém. Čiže jeho minister p. Richter nedokázal spraviť opatrenia aby tento sociálny systém nebol zneužívaný? Predtým ďalšie 4 roky pani Viera Tomanová za Smer bola tak isto ministerka prace, soc. veci a rodiny. Prečo sa 12 rokov ministri za Smer prizerajú, ako je sociálny systém zneužívaný? Možno keby sa na vláde nemuseli zaoberať odvolávaním štátnej tajomníčky Jankovskej, tak by mali čas aj na riešenie tohto problému. Ak je systém zneužívaný, a je úplne jedno či je to zneužívané väčšinovým obyvateľstvom alebo Rómami, treba proti tomu prijať účinné opatrenia. 

4, Keď sú teda rozhodnutia súdov ovplyvnené médiami, prečo Najvyšší súd SR nerozpustil LSNS? Nie sú rozhodnutia súdu náhodou ovplyvnené Mariánom Kočnerom a jeho blízkym ľudom? 

5, Je vysoko pravdepodobné, ako bude pri otázke, či sa po voľbách v roku 2016 podarilo vystavať hrádzu extrémistom Fico odpovedať. My sme chceli, aj by to sa to podarilo vystavať, ale odsúdením Mazureka im slniečkari nahnali %. 

6, Obávam sa, že Fico dopredu kalkuluje s možnosťou, že za daný výrok bude určitým spôsobom postihovaný. Úplne ukážkovo by tým otvoril rómsku tému pred voľbami a dokázal by ju aj živiť až do volieb. 

7, Predseda SMERU hovorí len to, čo vie, že mu neuškodí a neuškodí to jeho strane.  Je si vedomý, že hranica SMERU je 20% a na toto tvrdé jadro mieri svoje vyjadrenia. A predsa rómskou témou pred voľbami nemôže nič pokaziť. 

8, Každému, kto si vie zrátať 2+2 je jasné, že ak má čo i len teoretickú šancu zloziť SMER-SD po roku 2020 novú vládu, budú v nej musieť byť aj fašisti. Týmto jasným gestom pripravuje spoločnosť na tuto variantu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ako Sulík s Remišovou zle zapli gombík

Didaktická príručka pre budúcich členov koalícií.


Už ste čítali?